Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Profesjonalna plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 25.07.2019

Policjanci z Gniezna i Kłecka w zlikwidowanej wytwórni znajdującej się na terenie działki rekreacyjnej zabezpieczyli ponad 8,5 kg marihuany, 700 krzewów i sadzonek konopi indyjskich oraz urządzenia służące do ich uprawy. Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni w wieku 41 i 53 lat usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu jeden z podejrzanych został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i Komisariatu Policji w Kłecku rozpracowali, a następnie zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Policjanci na jednej z działek rekreacyjnych w pobliżu Kłecka przeszukali domek letniskowy, a także przylegające do niego wiaty i pomieszczenia gospodarczego. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli prawie 460 krzewów konopi indyjskich, prawie 260 sadzonek tej samej rośliny oraz ponad 8,5 kg suszu roślinnego.

Ponadto plantacja wyposażona była w system nawodnienia i oświetlenia, zasilanego energią elektryczną pobieraną nielegalnie w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.
W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 53 lat. Starszy usłyszał zarzut prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy roślin z gatunku konopi innych niż włókniste, młodszy zarzut pomocnictwa. Decyzją sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • urządzenia na budynku gdzie zabezpieczono krzewy konopi
  • zabezpieczone krzewy konopi
  • zabezpieczone krzewy konopi
  • zabezpieczone krzewy konopi
  • zabezpieczony susz konopi w foliowym worku
  • sadzonka konopi w doniczce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.99 MB)

Powrót na górę strony