Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W jeden dzień policjanci ujawnili trzy miejsca uprawy konopi indyjskich i zatrzymali podejrzanych

Data publikacji 26.07.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego jednego dnia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni ujawnili jednocześnie trzy uprawy konopi indyjskich, zabezpieczając ponad 60 sadzonek tych roślin oraz 180 krzewów o wadze ponad 28 kilogramów. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 8 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja poprzedzona skuteczną pracą operacyjną i odpowiednim rozpoznaniem w terenie zaowocowały w minioną środę zatrzymaniem trzech osób i ujawnieniem trzech plantacji konopi indyjskich.

Wszystkie uprawy były zlokalizowane w jednej z miejscowości w powiecie grodziskim. Na pierwszej z nich w budynku policjanci ujawnili ponad 60 sadzonek. W tej sprawie zatrzymali 25-letniego mężczyznę.

Druga ze zlikwidowanych upraw była prowadzona w zamkniętych pomieszczeniach domu jednorodzinnego. Tam również policjanci znaleźli sadzonki, a także specjalne wyposażenie i urządzenia wspomagające ich wzrost oraz dopiero co ścięte, dojrzałe już krzewy konopi indyjskich. Poza tym policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i haszysz. Kryminalni na terenie posesji zatrzymali kolejną już tego dnia osobę, również 25-latka.

Trzecie miejsce to plantacja konopi indyjskich, która była prowadzona na otwartej przestrzeni, na tyłach zabudowań i pomieszczeń gospodarczych. Maskowanie uprawy specjalną siatką miało ją uchronić przed zdemaskowaniem, a obecność wiejskich zwierząt i otoczenie jej innymi roślinami nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń. Na miejscu policjanci ścięli 180 dojrzałych krzewów o łącznej wadze ponad 28 kilogramów. Tym razem policjanci na terenie posesji zatrzymali 33-latka.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do prowadzącej w tej sprawie śledztwo Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, gdzie usłyszeli zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 8 i do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie, który zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu dwóch z trzech zatrzymanych osób.

(KSP/ js)

  • ścięte rośliny konopi indyjskiej wraz z oświetleniem do uprawy.
  • Wyprowadzanie zatrzymanego
  • wyprowadzenie zatrzymanego
  • Zatrzymany na komendzie
  • zarekwirowane narkotyki
  • zarekwirowane sadzonki konopi indyjskich

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.97 MB)

Powrót na górę strony