Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sieradzki policjant mistrzem karate

Sierż. sztab. Krzysztof Kotarski — funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu doskonale potrafi łączyć pasję ze służbą. Poza wykonywaniem obowiązków służbowych aktywnie trenuje w Sieradzkim Klubie Karate Kyokusin. Po 17 latach treningów zrealizował marzenie każdego karateki. Zdobył czarny pas w tej sztuce walki, tym samym dołączając do grona Sensei.

W dniach 18-21.07.2019 r. Krzysztof Kotarski wziął udział w 46. Wschodnioeuropejskim Letnim Obozie Kyokushin, który odbył się w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W obozie uczestniczyło około 290 uczestników z ośmiu krajów m.in z Rosji, Turcji, Ukrainy, Izraela.

W czasie jego trwania nasz kolega przystąpił do egzaminu na stopień mistrzowski. Jeden z etapów to pięciogodzinny egzamin techniczny z kihon, renraku oraz kata. Kolejna konkurencja to wymagający test sprawności fizycznej, podczas którego zawodnik musiał wykazać się umiejętnościami takimi jak m.in.  stanie na rękach, przeskoki nad pasem, brzuszki, pompki oraz przysiady. Ostatni etap to półtoragodzinne walki. W efekcie komisja egzaminacyjna postanowiła przyznać mu stopień mistrzowski 1 Dan.

Sierż. sztab. Krzysztof Kotarski Karate Kyokushin trenuje od 17 lat w Sieradzkim Klubie Karate Kyokushin. Był wielokrotnym uczestnikiem m.in. w Mistrzostw Polski, Pucharów Polski oraz Turniejów Międzynarodowych m.in w Czechach czy Serbii odnosząc liczne sukcesy sportowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Łodzi / kp)

 

  • Sierż. sztab. Krzysztof Kotarski w stroju do karate z certyfikatem
  • Sierż. sztab. Krzysztof Kotarski w stroju do karate z innym mężczyzną
  • Sierż. sztab. Krzysztof Kotarski w stroju do karate
Powrót na górę strony