Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stepniccy policjanci zapobiegli tragedii na Zalewie Szczecińskim

Data publikacji 30.07.2019

O tym, jak niebezpiecznym żywiołem jest woda przekonała się para, która wybrała się na wycieczkę rowerem wodnym. W trakcie podróż sprzęt uległ uszkodzeniu, a parę zaczęło znosić na tor wodny. Dzięki sprawnej reakcji policjantów ze Stepnicy, ich przygoda zakończyła się bezpiecznie.

W ubiegły piątek (26.07.2019 r.) o godz. 19:30, policjanci z Posterunku Policji w Stepnicy patrolujący łodzią akwen Zalewu Szczecińskiego, otrzymali zgłoszenie o dwóch osobach, które dryfowały w okolicy wyspy Adamowej na uszkodzonym, pozbawionym sterowności rowerze wodnym. Z uwagi na to, iż woda jest niebezpiecznym i specyficznym żywiołem, policjanci niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę, których wiatr znosił od brzegu, w kierunku toru wodnego Szczecin- Świnoujście. Dzięki szybkiej i zdecydowanej pomocy funkcjonariuszy udało się zapobiec tragedii, a amatorzy wodnych rekreacji zostali bezpiecznie odeskortowani na brzeg.

Na kolejne niebezpieczne zdarzenie z udziałem plażowiczów nie trzeba było czekać długo, ponieważ już kolejnego dnia (27.07.2019 r.) około godz. 16:40 będący w czasie wolnym, od służby asp. szt. Józef Szembel zauważył, że w rejonie Zatoki Stepnickiej znosi na otwarte wody rowerek wodny z trzema osobami na pokładzie. Policjant niezwłocznie wypłynął na ratunek i zabrał na służbową łódkę trzy nieletnie dziewczyny. Rowerek wodny został przekazany właścicielowi.

Policjanci przypominają, że woda to nie tylko przyjemny relaks w upalne dni, ale przede wszystkim żywioł, który może odebrać życie. Wybierając wypoczynek nad wodą należy kierować się zdrowym rozsądkiem.

(KWP w Szczecinie/aj)

Powrót na górę strony