Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dług, porwanie i areszt

Data publikacji 30.07.2019

Porwali 25-latka, którego następnie bili, podduszali i grozili śmiercią. Wszystko po to, aby odzyskać dług. Policjanci zatrzymali wszystkich trzech sprawców, którzy usłyszeli już zarzuty.

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w ubiegły wtorek (23.07.2019) w miejscowości Ostrowsko, w powiecie nowotarskim. Do 25-latka, który przebywał na boisku sportowym wraz ze swoimi znajomymi, podjechał nagle samochód z trzema mężczyznami, którzy zażądali od niego zwrócenia pożyczonych wcześniej pieniędzy. Dwóch z nich zaczęło grozić, a następnie bić i kopać 25-latka. W obronie chłopaka stanęły jego koleżanki, które również zostały pobite.

Agresorzy wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu i odjechali w kierunku miejscowości Waksmund strasząc, że zostanie tam zakopany, po czym pojechali do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców w gminie Nowy Targ. W przydomowej kotłowni bili, podduszali i grozili śmiercią poszkodowanemu przykładając mu do głowy przedmiot przypominający broń. W trakcie zdarzenia interweniowały postronne osoby powodując uwolnienie ofiary. W wyniku ataku 25-latek ma złamany nos i uraz głowy. Jedna z koleżanek, która stanęła w jego w obronie ma złamaną rękę.

Cała trójka sprawców została zatrzymana przez policjantów. Wszyscy to mieszkańcy gminy Nowy Targ. Zatrzymani byli już w przeszłości karani i przebywali w zakładzie karnym, a pobicia i pozbawienia wolności dopuścili się w tzw. recydywie.

Najmłodszy z podejrzanych, 21-latek usłyszał zarzut pobicia (art. 158§1 k.k.), stosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu długu (art. 191§2 k.k.) i pozbawienia wolności (art. 189§ 1 k.k.), za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

24-latek usłyszał zarzut pozbawienia wolności ( art. 189§ 1 k.k.) za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Najstarszy z podejrzanych 54-latek odpowie za groźby (art. 190§1 k.k.) i uszkodzenie ciała dziewczyny (art. 157§1 k.k.), a także za pobicie (art. 158§1 k.k.), stosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu długu (art. 191§2 k.k.) i pozbawienia wolności (art. 189§ 1 k.k.), za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wobec 21 i 54-latka w piątek sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KWP w Krakowie/aj)

Powrót na górę strony