Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy cywilni bydgoskiej komendy oddawali krew

Data publikacji 30.07.2019

Po raz trzeci w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy zorganizował zbiórkę krwi. W akcji uczestniczyli pracownicy i funkcjonariusze z bydgoskiej komendy, ale nie tylko. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

W miniony piątek (26.07.2019) ekipa Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pobierała krew przy ul. Wojska Polskiego 4F. Tym razem nie w ambulansie, ale w sali odpraw bydgoskiej komendy. Była to trzecia w tym roku zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

25 osób z bydgoskiej komendy oraz jednostek podległych zdecydowało się uczestniczyć w akcji. Tym samym bank krwi zwiększył swoje zasoby o kolejne ponad 11 litrów. Wynik ten niezmiernie cieszy, zwłaszcza że jak podkreślali pracownicy centrum krwiodawstwa, trwają wakacje, a wówczas zapotrzebowanie na krew jest znacznie większe.

Przypominamy, że od stycznia 2017 roku działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, jak również osoby będące na emeryturze, które świadczyły służbę, czy też pracę w bydgoskiej jednostce, do wstąpienia w poczet członków Klubu HDK.

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • policjanci w trakcie zapisów do oddawania krwi
  • policjant w trakcie oddawania krwi
  • policjant w trakcie oddawania krwi
  • policjanci w trakcie oddawania krwi
  • policjanci w trakcie oddawania krwi
  • policjanci i pracownicy w trakcie oddawania krwi
  • pracownik  w trakcie oddawania krwi
  • policjanci i pracownicy w trakcie oddawania krwi
Powrót na górę strony