Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z pierwszym pościgiem. Jeszcze przed ślubowaniem zatrzymał podejrzanego

Data publikacji 30.07.2019

Swój pierwszy, skuteczny pościg ma na swoim koncie post. Paweł Bekisz, nowo przyjęty policjant ze Świebodzina. Trzy dni przed złożeniem uroczystego ślubowania zatrzymał 20-latka, który ukradł towar ze sklepu, zaatakował pracownika i uciekł. Podejrzanego zauważyli policjanci w nieoznakowanym radiowozie, na podkładzie którego był funkcjonariusz w służbie przygotowawczej. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegłą sobotę (27.09.2019) na terenie jednego z marketów w Świebodzinie doszło do kradzieży rozbójniczej. 20-latek zabrał towar, co zauważył jeden z pracowników sklepu. Kiedy usiłował powstrzymać mężczyznę przed wyjściem, ten zaczął go kopać i uciekł. Informacja o zdarzeniu oraz rysopis został przekazany patrolom. Podejrzaną osobę zauważyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie poruszający się nieoznakowanym radiowozem. Tego dnia jedną ze swoich pierwszych służb pełnił policjant kilka dni wcześniej przyjęty do służby, post. Paweł Bekisz. Jest w służbie przygotowawczej i oczekuje na wyjazd na kurs podstawowy, gdzie przejdzie szereg szkoleń.

Kiedy rozpoznany z opisu mężczyzna zauważył, iż podjeżdża do niego policyjny patrol, zaczął uciekać pieszo. To właśnie kandydat, post. Paweł Bekisz dogonił go jako pierwszy. Trzy dni po tym zdarzeniu, w poniedziałek (29.07.2019) złożył w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim uroczyste ślubowanie. Ten pierwszy sukces potwierdza tylko odpowiednie kwalifikacje nowo przyjętego do służby policjanta.

Podejrzany o kradzież rozbójniczą został zatrzymany. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. 20-latek jest znany policji, wcześniej był zatrzymany w związku z innymi kradzieżami, niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz prowadzeniem pojazdu bez uprawnień.

Mężczyźnie za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Odpowie także za wcześniejsze kradzieże i niezatrzymanie się do kontroli. Wobec mężczyzny może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie on również za wykroczenia związane z prowadzeniem pojazdu bez uprawnień i złamanie szeregu przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/aj)

Powrót na górę strony