Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas policyjnej zasadzki

Data publikacji 30.07.2019

Policjanci z Bychawy zatrzymali dwóch 19-latków podejrzanych o wyłudzenie 10 telefonów komórkowych o łącznej wartości 66 tys. złotych. Posługując się fałszywymi danymi wyłudzali najdroższy model telefonu dostępny w ofercie sieci komórkowej. Telefon za każdym razem dostarczał kurier. Gdy dojeżdżał pod wskazany w umowie adres, sprawca dzwonił, że nie ma go w tej chwili w domu i umawiał się na odbiór w innym miejscu. Podczas ostatniej dostawy policjanci zastawili pułapkę. Do samochodu razem z kurierem wsiadł policjant z komisariatu w Bychawie. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku.

Bychawscy policjanci ustalili, że mężczyzna, posługując się fałszywymi danymi osobowymi oraz adresem zamieszkania wyłudza telefony komórkowe od jednego z operatorów sieci. Sprawca wybierał tylko jeden telefon z oferty, najdroższy model o wartości ponad 6 tysięcy złotych. Telefon za każdym razem dostarczał mu kurier. Gdy dojeżdżał pod wskazany w umowie adres, sprawca dzwonił, że nie ma go w tej chwili w domu i umawiał się na odbiór w innym miejscu. Podczas ostatniej dostawy policjanci zastawili pułapkę. Do samochodu razem z kurierem wsiadł policjant z komisariatu w Bychawie. Podczas próby odbioru przesyłki, mężczyzna został poproszony o dowód osobisty. Twierdził, że nie wziął ze sobą dokumentu i powiedział, że odbierze telefon w innym terminie. Wtedy został zatrzymany. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Lublina.

Funkcjonariusz zauważył zaparkowany niedaleko samochód, w którym siedział inny młody mężczyzna. Był nim 19-letni mieszkaniec Łęcznej, który czekał na kolegę odbierającego telefon. Kryminalni z Bychawy ustalili, że działali razem, a na swoim koncie mają 10 takich czynów. Jeden z telefonów był użytkowany przez 19-latka, pozostałe trzy medale były jeszcze w pudełkach. Zostały odnalezione podczas przeszukania. Łączna suma strat wynosi 66 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli 10 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony