Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 16-latek ukradł i rozbił osobowe volvo – zatrzymał go dzielnicowy po służbie

Data publikacji 30.07.2019

Policjanci z Człuchowa zatrzymali w minioną niedzielę nietrzeźwego 16-latka, który ukradł osobowe volvo, a następnie rozbił je na słupie energetycznym w Starym Gronowie. W chwili zdarzenia w pobliżu znajdował się będący po służbie dzielnicowy z Posterunku Policji w Debrznie i uniemożliwił ucieczkę 16-latkowi. Zatrzymany mieszkaniec gminy Debrzno miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

W niedzielę 28 lipca br., około godziny 17.30 dzielnicowy z Posterunku Policji w Debrznie w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który rozbił w Starym Gronowie osobowe volvo. Po przyjeździe na miejsce policjantów z Człuchowa okazało się, że samochód chwilę wcześniej został skradziony z parkingu prywatnej firmy w gminie, a kierowca ma 16-lat i jest nietrzeźwy. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że 16-latek ukradł auto, z parkingu prywatnej firmy w gminie Debrzno, samochód nie był zamknięty, a kluczyki znajdowały się w środku. Kierowca nie nacieszył się jednak długo skradzionym samochodem i na rozwidleniu dróg w Starym Gronowie uderzył w słup energetyczny. W pobliżu zdarzenia przebywał dzielnicowy z Debrzna, zainteresował się zdarzeniem, a kiedy podszedł do rozbitego samochodu, kierowca próbował oddalić się w kierunku pobliskiego parku. Policjant, który nie był na służbie natychmiast zareagował i uniemożliwił ucieczkę kierowcy a następnie powiadomił dyżurnego w Komendzie Powiatowej w Człuchowie.

Na miejscu pojawił się również właściciel rozbitego volvo, wycenił wstępnie straty na 2 tys. złotych. 16-latkowi w wyniku uderzenia w słup energetyczny nic się nie stało, po przeprowadzonych czynnościach został przekazany matce, o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony