Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank trafił w ręce policjantów

Data publikacji 30.07.2019

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali sprawcę napadu na placówkę bankową. 46-latek, który w ubiegły piątek skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych trafił za kraty. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część zrabowanego łupu. Na jutro zaplanowane są czynności procesowe z zatrzymanym. 46-latkowi grozi od 3 do 12 lat więzienia.

Dzisiaj (30.07.2019) kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 46-latka podejrzanego o napad na placówkę bankową przy ul. Olsztyńskiej. Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek (26.07.2019). Nieznany wtedy sprawca, grożąc pracownicy nożem, skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobiecie nic się nie stało.

Intensywne działania policjantów podjęte od razu po zgłoszeniu przyniosły oczekiwany skutek. Publikacja monitoringu i anonimowe informacje, które otrzymali po publikacji komunikatu utwierdziły operacyjne ustalenia kryminalnych co do tożsamości sprawcy napadu. 46-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy w jednym z domków letniskowych w ośrodku wypoczynkowym w Kamionkach. Mężczyzna nie stawiał oporu, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał przy sobie większość skradzionego łupu (dokładne przeliczenie pieniędzy będzie możliwe po procesowym i kryminalistycznym zabezpieczeniu banknotów). Mężczyzna nie ma stałego miejsca zamieszkania, był już wcześniej notowany za kradzieże i wymuszenie rozbójnicze. 

Na jutro przewidziane są czynności procesowe z jego udziałem. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony