Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ze Słomnik w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 31.07.2019

Policjant z Komisariatu Policji w Słomnikach wracając po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna do 50 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę (28.07.2019) w miejscowości Czaple Wielkie. Funkcjonariusz, jadąc przez teren gminy Gołcza, w powiecie miechowskim zauważył podejrzanie zachowującego się kierującego pojazdem marki skoda. Mężczyzna prowadzący samochód jechał niepewnie, środkiem jezdni, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjant bez wahania podjął interwencję zmuszając kierującego do zatrzymania się. Już przy pierwszym kontakcie wyczuł od mężczyzny woń alkoholu, więc niezwłocznie wezwał policyjny patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Miechowie stwierdzili, że 36-letni mieszkaniec województwa śląskiego jest nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie 2,2 promila alkoholu. Jak się okazało kierujący posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Nasz kolega pomimo zakończonej służby nie stracił czujności, co pozwoliło na wyeliminowanie z ruchu drogowego potencjalnego sprawcy nieszczęśliwego zdarzenia.

(KWP w Krakowie/aj)

Powrót na górę strony