Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgorzeleccy policjanci odzyskali skradzione auta warte 300 tys. złotych

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Zgorzelca odzyskali pojazd marki bmw i audi skradzione kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to niemal 300 tys. złotych. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci pionu kryminalnego ze zgorzeleckiej komendy podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej w kompleksie leśnym na terenie gminy Pieńsk odnaleźli dwa pojazdy skradzione na terenie Niemiec. W tej sprawie zatrzymanych zostało również dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku 22 i 38 lat, którzy próbowali odjechać skradzionymi autami. Wartość odzyskanego samochodów bmw i audi to niemal 300 tys. złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z czym grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 22-latek odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Policjanci przeszukują odzyskane audi
  • Odzyskane przez policjantów audi
  • Policjanci przeszukują odzyskane białe BMW
  • Białe BMW
Powrót na górę strony