Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwolnijmy i uważajmy na drodze, a będzie bezpieczniej

Data publikacji 31.07.2019

Nadmierna prędkość, zmęczenie za kierownicą oraz brak zdrowego rozsądku, to niezmiennie główne powody wypadków na drodze. Co było przyczyną śmiertelnego w skutkach zderzenia dwóch osobówek na drodze krajowej nr 22 niedaleko Strzelec Krajeńskich, wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. W wyniku czołowego zderzenia się pojazdów śmierć poniósł 69-letni kierowca seata. Pamiętajmy, aby wybierając się w dłuższą, czy krótszą podróż, zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachować tzw. zdrowy rozsądek.

Wsiadając za kierownicę zawsze i bezwzględnie powinniśmy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. To podstawa bezpieczeństwa na drodze. Aby do wypadków dochodziło jak najrzadziej ważne są również inne z pozoru drobne elementy. Pamiętajmy, aby wybierając się w dłuższą podróż odpowiednio wcześniej zaplanować trasę, zapoznać się z ewentualnymi utrudnieniami. Ta kwestia zajmuje kilka minut, a pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów w czasie podróży. Pamiętajmy również o przerwach. Kilkugodzinna jazda może być na tyle męcząca, że spowoduje dużo wolniejsze rekcje kierowcy. Kolejnym istotnym elementem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, bo sprawny samochód przy zachowaniu pozostałych zasad bezpieczeństwa pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu. Oczywiście wypadki zdarzają się również w sytuacjach, kiedy kierowcy mają do przejechania kilka, czy kilkanaście kilometrów. Krótsza podróż nie zwalnia z przestrzegania przepisów i zachowania czujności za kierownicą. W tym przypadku zasady bezpieczeństwa są takie same.

Jakie były przyczyny wypadku na drodze krajowej nr 22, który miał miejsce we wtorek (30.07.2019) niedaleko Strzelec Krajeńskich, wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Około godziny 14:00 na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów osobowych – seata i toyoty. Dwie osoby z toyoty, małżeństwo w wieku 65-lat nie doznały większych obrażeń, natomiast 69-letni kierowca seata, pomimo szybkiej reakcji służb i prowadzonej reanimacji nie udało się uratować.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/aj)

  • Zdjęcie przedstawia akcje służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego.
    Zdarzenie drogowe
  • Zdjęcie przedstawia akcje służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego.
    Zdarzenie drogowe
  • Zdjęcie przedstawia akcje służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego.
    Zdarzenie drogowe
Powrót na górę strony