Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 4 tys. porcji amfetaminy

Świdniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli zabronioną substancję w postaci amfetaminy, z której można by uzyskać ponad 4 tys. porcji handlowych narkotyku. Zatrzymany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 31-latka, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Policjanci, sprawdzając mieszkanie mężczyzny, w sypiali za łóżkiem i komodą ujawnili dwie plastikowe reklamówki, w których znajdowały się plastikowe woreczki strunowe z zawartością białego proszku.

Badania narkotesterem potwierdziły, że to amfetamina. Nielegalna substancja trafiła do depozytu, natomiast jej właściciel do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 4 tys. porcji handlowych amfetaminy. Ponadto mundurowi w mieszkaniu zatrzymanego znaleźli również m.in. dwie wagi elektroniczne oraz cztery telefony komórkowe.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, okres ten może zostać wydłużony do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

 

  • Woreczki z amfetaminą leżące na stole
  • Amfetamina w plastikowych woreczkach
  • Amfetamina w plastikowych woreczkach rozłożona na stole
  • Amfetamina w plastikowych woreczkach w reklamówce oraz telefony komórkowe i waga elektroniczna
Powrót na górę strony