Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli i uratowali 84-latka

Data publikacji 31.07.2019

Wczoraj po godzinie 21:00 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 84-latka z gminy Ludwin. Dziś funkcjonariusze z Lublina pełniący służbę w powiecie łęczyńskim odnaleźli mężczyznę na terenie pustostanu w lesie. Senior był całkowicie przemoczony i osłabiony.

Wczoraj (30.07.2019) po godzinie 21:00 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 84-latka z gminy Ludwin. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna dwa dni wcześniej wyszedł z domu, do którego nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Niezwłocznie po zgłoszeniu do poszukiwań ruszyli funkcjonariusze z łęczyńskiej komendy sprawdzając posesje i okolicę, w której zamieszkuje mężczyzna.

Dziś policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie pełniący służbę na terenach wodnych powiatu łęczyńskiego odnaleźli zaginionego 84-latka. Mężczyzna został znaleziony przy pustostanie w lesie znajdującym się w miejscowości Nowy Orzechów.

Policjanci zauważyli w krzakach przed budynkiem leżącego, zaginionego mężczyznę. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i wezwali pogotowie. Odnaleziony senior był całkowicie przemoczony i osłabiony. 84-latek nie był w stanie poruszać się i z trudem prosił o wodę. Policjanci uratowali mężczyźnie życie.

Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego stwierdził, że mężczyzna jest odwodniony i w stanie hipotermii. Funkcjonariusze pomogli przenieść 84-latka do karetki, ponieważ teren, na którym odnaleziono zaginionego jest trudno dostępny i nie było możliwości wjazdu na posesję.

(KWP w Lublinie/aj)

Powrót na górę strony