Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana nastolatka groziła, że wyskoczy z okna

Data publikacji 02.08.2019

Policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy przeprowadzili błyskawiczną i zakończoną sukcesem akcję ratowania życia nastolatki, która groziła, że wyskoczy z okna mieszkania. Powodem, dla którego dziewczyna naraziła swoje życie i zdrowie był „szlaban” na wyjścia z domu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (1.08.2019). Tuż przed godziną 21.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkankę jednego z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu o tym, że jej 16-letnia nietrzeźwa córka stoi na parapecie okna.

Na miejsce natychmiast udali się strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci Ogniwa-Patrolowo Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji. Strażacy pod oknem mieszkania znajdującego się na drugim piętrze rozłożyli poduszkę asekuracyjną, natomiast policjanci oraz ratownik medyczny rozpoczęli pertraktacje z dziewczyną. W trakcie rozmowy jeden z policjantów podszedł bliżej okna, po czym wykorzystując chwilową nieuwagę nastolatki zdjął ją z parapetu i przekazał ratownikowi medycznemu. Badanie stanu trzeźwości nastolatki wykazało ponad promil alkoholu. Dziewczyna trafiła do szpitala. Aktualnie policjanci ustalają, w jakich okolicznościach weszła w posiadanie alkoholu.

Apelujemy do sprzedawców o przestrzeganie przepisów i dokładne sprawdzanie wieku młodych klientów, zanim dojdzie do sprzedaży alkoholu. Zgonie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia jest przestępstwem. Sprzedawcy za naruszenie przepisów grozi kara grzywny, właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony