Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla wałbrzyskim policjantów za udzieloną pomoc

Data publikacji 03.08.2019

Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztofa Lewandowskiego wpłynął list, w którym dwie mieszkanki Szczecinka pisemnie podziękowały wałbrzyskim policjantom ruchu drogowego „za pomoc i zaangażowanie oraz pełny poświęcenia udział w eskorcie do szpitala” z chorym na astmę dzieckiem, które potrzebowało niezwłocznej pomocy medycznej. Ten przykład pokazuje jak pozytywne są relacje funkcjonariuszy z mieszkańcami całego naszego kraju.

W podziękowaniach dla st. sierż. Piotra Taratuty oraz sierż. Marka Kuski czytamy między innymi, że mieszkanki województwa zachodniopomorskiego wdzięczne są za efektywność, błyskawicznie przeprowadzoną akcję, poświęcony czas, wzorową postawę oraz życzliwość z jaką spotkały się ze strony Policji.

„Takie wydarzenia pokazują, że Policjanci to nieliczni ludzie, którzy znajdują w sobie ogromną potrzebę ofiarności, oddania pomocy innym” – dodały w liście mieszkanki Szczecinka, życząc wałbrzyskim funkcjonariuszom wytrwałości w dalszej służbie oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Przypomnijmy, że do interwencji doszło w sobotę po północy na ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Do policyjnego radiowozu podbiegła zdezorientowana kobieta będąca mieszkanką Szczecinka i wyjaśniła, że jak najszybciej musi dostać się z chorym na astmę dzieckiem do szpitala, a nie zna topografii miasta. Jej syn zaczął się dusić i jego stan zdrowia pogarszał się z minuty na minutę. Funkcjonariusze przekazali informację o zaistniałej sytuacji dyżurnemu wałbrzyskiej komendy i podjęli decyzję o niezwłocznym pilotażu samochodu do szpitala. Policjanci pomogli następnie mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego dostać się do poradni pediatrycznej i znaleźć działającą w porze nocnej aptekę.

(KWP we Wrocławiu/aj)

Powrót na górę strony