Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie nowego Posterunku Policji w Tykocinie

Data publikacji 04.08.2019

Po czterech latach ponownie otwarty został Posterunek Policji w Tykocinie. To jedna z placówek, która rozpoczęła funkcjonowanie między innymi na prośby mieszkańców wyrażane w czasie debat społecznych, organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku. Uroczyste otwarcie posterunku odbyło się w trakcie obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Posterunek Policji w Tykocinie przestał funkcjonować w czerwcu 2015 roku. Jednostka policji po czterech latach została ponownie otwarta. To jedna z placówek, która rozpoczęła funkcjonowanie między innymi na prośby mieszkańców wyrażane w czasie debat społecznych, organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku. Uroczyste otwarcie posterunku odbyło się w trakcie obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Uroczystość z okazji otwarcia siedziby Posterunku Policji w Tykocinie rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławowi Zielińskiemu o gotowości do uroczystości. Pan Minister, w towarzystwie I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Dariusza Augustyniaka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektora Macieja Daniela Wesołowskiego oraz Burmistrza Tykocina Mariusza Dudzińskiego – przekazał klucz symbolizujący otwarcie Posterunku Policji w Tykocinie na ręce aspiranta sztabowego Krzysztofa Rojsa, który złożył meldunek objęcia stanowiska kierownika placówki. Poświęcenia siedziby posterunku dopełnił Jego Ekscelencja Biskup Stanisław Stefanek.

Ogólny koszt inwestycji to około 150 tys. złotych. W posterunku służbę będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość w uzyskaniu potrzebnej pomocy, a także dużo prostszy sposób na kontakt z własnym dzielnicowym.

Posterunek Policji w Tykocinie swoim zasięgiem obejmuje miasto i gminę Tykocin oraz gminę Zawady.

(KWP w Białymstoku/aj)

 • Budynek Posterunku Policji w Tykocinie
 • Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Tykocinie.
 • Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Tykocinie.
 • Budynek Posterunku Policji w Tykocinie
 • Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Tykocinie. Na zdjęciu widoczni są policjanci w rzędzie. W tle budynek.
 • Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Tykocinie.
 • Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Tykocinie. Na pierwszym planie widać Wiceministra MSWiA - Jarosława Zielińskiego. W tle policjanci i osoby cywilne.
 • Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Tykocinie. Na zdjęciu widoczni są policjanci i osoby cywilne.
 • Na zdjęciu widoczne są dwa policyjne radiowozy. W tle budynek Posterunku Policji w Tykocinie.
 • Wnętrze Posterunku Policji w Tykocinie
 • Wnętrze Posterunku Policji w Tykocinie.
 • Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Tykocinie.
Powrót na górę strony