Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli śpiącego mężczyznę – zauważeni przez monitoring, zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 05.08.2019

Dzięki monitoringowi miejskiemu zielonogórscy policjanci w ciągu zaledwie kilku minut zatrzymali dwie osoby, które okradły leżącego na ławce 24-latka. Gdy mężczyzna przeszukiwał leżącemu kieszenie, kobieta obserwowała czy nikt nie nadchodzi. Nie powstrzymała ich nawet świadomość, że na deptaku działa nowoczesny system monitorujący.

W niedzielę (04.08.2019) nad ranem kamery miejskiego monitoringu zamontowane na zielonogórskim deptaku zarejestrowały mężczyznę śpiącego na ławce w pobliżu ratusza. Operator zainteresował się leżącym mężczyzną i kręcącymi się wokół niego osobami – kobietą i mężczyzną. W pewnym momencie mężczyzna, podszedł do śpiącego, rozglądając się na boki, tak jakby upewniał się, czy nikt go nie widzi. Operator monitoringu skierował kamerę w to miejsce i zrobił zbliżenie, aby sprawdzić, co się dzieje.

Po chwili mężczyzna, który podszedł do ławki zaczął sprawdzać śpiącemu kieszenie. Po upływie kilku sekund coś znalazł i odszedł w stronę ulicy Sobieskiego. Tam podszedł do czekającej na niego kobiety i oboje ruszyli wolno w kierunku ul. Jedności. Operator monitoringu powiadomił dyżurnego policji, a sam przełączył wizję na inną kamerę, żeby sprawdzić, dokąd poszedł sprawca. Okazało się, że w towarzystwie kobiety, z którą przyszedł, ruszył ulicą Sobieskiego w kierunku ul. Jedności. Około 3 minuty po zdarzeniu oboje zostali zatrzymani przez policjantów i wylegitymowani. Przy zatrzymanych mundurowi znaleźli kartę bankomatową, jak się później okazało, należącą do śpiącego na ławce mężczyzny.

Podczas wyjaśniania tego, co się stało, zarówno kobieta, jak i mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznali, że wiedzieli o kamerach monitorujących na deptaku, ale myśleli, że im się uda. Jak opowiedzieli funkcjonariuszom, zdecydowali się dokonać przestępstwa, bo mieli nadzieję, że przy śpiącym mężczyźnie znajdą pieniądze. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/aj)

  • Zrzut ekranu z  nagrania monitoringu.
  • Zrzut ekranu z  nagrania monitoringu.
  • Zrzut ekranu z  nagrania monitoringu.

Opis filmu: Nagranie z monitoringu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.03 MB)

Powrót na górę strony