Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Data publikacji 05.08.2019

Dzięki wzorowej postawie kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany 24-letni mężczyzna z Białki Tatrzańskiej miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W niedzielę, 4 sierpnia br., około godz. 3.20 nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. W rejon Gronia (droga K-49) natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zakopiańskiej komendy.

Jak ustalono, kierowca Forda miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność innych kierowców. Po chwili Ford Escort zatrzymał się na poboczu, a z pojazdu wytoczył się kompletnie pijany mężczyzna. Kierowcy natychmiast powiadomili policję i zabrali kluczyki od pojazdu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2,1 promila alkoholu w organizmie 24-latka. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowców, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

To kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy na terenie powiatu tatrzańskiego. Przypomnijmy, 25 lipca br. w centrum Zakopanego dzięki wzorowej postawie innego kierowcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził Audi bez prawa jazdy, gdyż wcześniej zostało mu zabrane za jazdę pod wpływem narkotyków.

Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony