Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna interwencja ratująca życie

Data publikacji 06.08.2019

Policjanci ze Skierniewic uratowali życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy uratowano 21-latka.

W ubiegłą sobotę (03.08.2019) wieczorem, policjanci ze skierniewickiej komendy otrzymali informację od ratowników medycznych o agresywnie zachowującym się mężczyźnie. Zgłoszenie dotyczyło 21-letniego skierniewiczanina. Od mieszkańców kamienicy policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna ten był pobudzony i mówił o popełnieniu samobójstwa. Wbiegł na strych 2-piętrowego budynku. Policjanci po drabinie weszli na dach budynku, gdzie zauważyli młodego mężczyznę, który stał przy krawędzi dachu. Trzymając w ręku nóż wykrzykiwał, że się zabije.

Funkcjonariusze nawiązali z nim rozmowę i spowodowali, że podszedł blisko włazu. Podczas spokojnej rozmowy chwycili niedoszłego samobójcę za rękę i sprowadzili na strych, a następnie do karetki. Policjanci przekazali 21-latka zespołowi medycznemu ze Skierniewic, który przewiózł go do szpitala. Na szczęście szybkie dotarcie na miejsce oraz pomoc funkcjonariuszy była na tyle skuteczna, że obecnie życiu młodego mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Łodzi/aj)

Powrót na górę strony