Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie desperatowi, który skoczył z mostu do Wisły

Data publikacji 06.08.2019

Sprawne i szybkie działania policjantów oraz pomoc ratowników WOPR uratowały życie mężczyźnie, który wczoraj skoczył z mostu do rzeki Wisły. Przytomny został przekazany pod opiekę lekarzy.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że z mostu do Wisły w Płocku skoczył mężczyzna. Całej sytuacji przyglądał się wędkarz, który próbował pomóc desperatowi jednak nie reagował on na żadne jego sygnały. Na pomoc szybko ruszyli mundurowi, którzy w tym czasie pełnili służbę na łodzi. Funkcjonariusze zlokalizowali najpierw, gdzie w rzece jest desperat następnie podpłynęli i próbowali wyciągnąć go z wody. Mężczyzna nie chciał ich pomocy, wyrywał się, stawiał opór, co utrudniało wyciągnięcie go z wody.

Na pomoc przypłynęli również ratownicy płockiego WOPR, którzy wraz z policjantami prowadzili akcję ratowniczą. Mężczyzna został wciągnięty na łódź, a następnie szybko przetransportowany na brzeg, gdzie już oczekiwała karetka pogotowia. Mężczyzna był przytomny, oddychał, jednak nie potrafił udzielać odpowiedzi na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Został zabrany przez karetkę do szpitala.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy brali wczoraj udział w akcji ratowniczej posiadają uprawnienia ster motorzysty oraz specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. Wiedza, którą zdobywają na szkoleniach oraz umiejętności są niezbędne właśnie do przeprowadzania takich akcji ratunkowych.

Wczorajsza akcja policjantów była walką o ludzkie życie — życie młodego mężczyzny.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony