Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli chorującemu mężczyźnie na epilepsję

Data publikacji 06.08.2019

Policjanci z komendy w Wyszkowie udzielili pomocy chorującemu na epilepsję mężczyźnie. St. asp. Marek Cackowski i sierż. szt. Piotr Pet podczas służby udzielili 42-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (04.08.2019) przy ul. Kościuszki w Wyszkowie. Policjanci z drogówki zauważyli mężczyznę, który opierał się o murek ogrodzenia. Mężczyzna snuł się na nogach. Policjanci postanowili sprawdzić stan zdrowia mężczyzny. Powiedział on funkcjonariuszom, że choruje na epilepsję i źle się czuje. Jak dodał, nikt z przechodniów do tej pory nikt mu nie pomógł, ponieważ wszyscy myśleli, że jest pijany. Po chwili mężczyzna dostał ataku padaczki. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwali karetkę.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia chorego wezwijmy odpowiednie służby dzwoniąc na numer telefonu alarmowego 112.

(KWP zs. w Radomiu/aj)

Powrót na górę strony
Polska Policja