Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowa grupa przestępcza rozbita

Data publikacji 06.08.2019

Kryminalni w Opolu przy współpracy z funkcjonariuszami z Olesna rozbili grupę przestępczą zajmującą się sprzedażą narkotyków. W styczniu zatrzymali 6 osób, a ich dalsza dociekliwa praca pozwoliła na zatrzymanie również lidera tej grupy. Przy 30-latku zabezpieczyli ponad 4 kilogramy narkotyków i 17 tys. złotych mogących pochodzić z przestępstwa. Zatrzymani usłyszeli już ponad tysiąc zarzutów.

W styczniu tego roku policjanci z oleskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali sześć osób pod zarzutem posiadania i sprzedaży narkotyków. Policjanci zabezpieczyli wówczas prawie 1,5 kilograma zakazanych substancji, a dwaj mieszkańcy powiatu oleskiego decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy, którzy cały czas prowadzą czynności w tej sprawie przedstawili zatrzymanym wówczas osobom już ponad 1 100 zarzutów - głównie sprzedaży narkotyków.

Nie oznaczało to jednak końca tej sprawy. Kryminalni z KWP w Opolu podejrzewali, że ta grupa przestępcza nie została do końca rozbita. W środę 24 lipca zatrzymali lidera tej grupy, 30-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Podczas przeszukania pojazdu i pomieszczeń należących do podejrzanego, użyto psów wyszkolonych do odnajdywania narkotyków z Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy narkotyków. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina, marihuana i MDMA. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli elektroniczne wagi, zgrzewarkę, telefony komórkowe oraz 17 tys. złotych, które mogą pochodzić z przestępstwa. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 100 tys. złotych.

Zatrzymany 30-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów sprzedaży narkotyków oraz posiadania ich w znacznej ilości. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/aj)

 

 

  • Dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
  • Dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty.
  • Ujawnione przez policjantów narkotyki.
  • Ujawnione przez policjantów narkotyki.
  • Zatrzymany mężczyzna z kajdankami zapiętymi na ręce, prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony