Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał swoją babcię – policjanci zatrzymali podejrzanego i jego kolegów

Data publikacji 06.08.2019

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 15-latka, który podejrzany jest o kradzież znacznej sumy pieniędzy. Chłopiec wraz z kolegami ukradł swojej babci ponad 86 tysięcy złotych. Teraz o jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w Kłodzku. 80-letnia mieszkanka zawiadomiła policję o kradzieży zgromadzonych w domu pieniędzy. Z jej mieszkania skradziono ponad 86 tysięcy złotych. Miejsce, w którym ukrywała oszczędności, znała tylko jej najbliższa rodzina.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że to 15-letni wnuczek starszej pani od dłuższego czasu okradał ją z odkładanych przez lata oszczędności. Okazało się, że od kwietnia br. nastolatek wyniósł z jej mieszkania 86 tysięcy złotych. W procederze uczestniczyli też jego dwaj koledzy, którzy wspólnie z nim kilkukrotnie zabrali pieniądze, które schowane były w szafie.

Za skradzione środki pieniężne nastolatkowie najczęściej robili wirtualne zakupy. Za gotówkę kupowali drogie telefony, żywność oraz finansowali różnego rodzaju przyjemności. Ponadto 15-latek rozdawał banknoty osobom ze swojego otoczenia za wykonywanie przeróżnych zadań m.in. za odprowadzenie do domu lub zamówienie taksówki.

Wnuk poszkodowanej oraz jego rówieśnik odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym za czyny, których się dopuścili. Natomiast trzeci z podejrzanych 17-latek będzie odpowiadał jak osoba dorosła, w związku z czym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/aj)

 

Powrót na górę strony