Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sokołowski policjant pomógł kobiecie w ciąży ugasić pożar pojazdu

Data publikacji 07.08.2019

Sierż. szt. Sebastiana Piwko z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego sokołowskiej policji ugasił pożar auta stojącego na środku drogi oraz pomógł kobiecie, która prowadziła pojazd. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

W miniony wtorek rano na skrzyżowaniu ulic Długiej i Przechodniej w Sokołowie Podlaskim sierż. szt. Sebastian Piwko, podczas patrolowania miasta zauważył, jak spod pokrywy silnika chevroleta wydobywa się dym. Policjant widząc to natychmiast zatrzymał radiowóz i podbiegł do palącego się auta. Odłączał źródło prądu, a następnie przystąpił gaszenia.

Przed pojazdem stała kobieta w ciąży, która po chwili zaczęła się coraz gorzej czuć. Policjant udzielił jej pierwszej pomocy i zaopiekował się do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Na miejsce przyjechali również sokołowscy strażacy. Kobieta została przewieziona do szpitala na badania. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Według ustaleń strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

(KWP zs. w Radomiu)

 

Powrót na górę strony