Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci biłgorajskiej komendy zapobiegli próbie samobójczej 43-latka z gm. Tereszpol. Mężczyzna po sprzeczce wyszedł z domu z nożem, grożąc popełnieniem samobójstwa oddalił się w kierunku pól. Szybka reakcja i doświadczenie policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia pozwoliła na odnalezienie mężczyzny. Jak się okazało 43-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (06.08.2019) około godziny 21:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny 43-letniego mieszkańca gminy Tereszpol, z którego wynikało, że po sprzeczce wyszedł on z domu grożąc popełnieniem samobójstwa. Mężczyzna według informacji przekazanych przez najbliższych zabrał ze sobą nóż i oddalił się w kierunku pobliskich pół. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania. Oświetlając drogę latarkami sprawdzali okoliczne pola, łąki i pustostany.

43-latek został odnaleziony przez policjantów w przeciągu niespełna 40 minut od rozpoczęcia poszukiwań w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która zbadała mężczyznę. Na szczęście nic mu się nie stało.

Bez wątpienia szybka reakcja i doświadczenie policjantów zapobiegła tragedii. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu 43-latek był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna noc spędził w izbie wytrzeźwień.

Gdzie szukać pomocy?

112 – numer alarmowy, który w stanach nagłego zagrożenia ratuje ludzkie życie.

800 70 2222 – całodobowy telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, depresji i z myślami samobójczymi, prowadzony przez Fundację ITAKA.

116 111 – całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży oraz 800 100 100 – telefon dla Rodziców i Nauczycieli w Sprawie Bezpieczeństwa Dzieci, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00–15.00).

800 120 002 – całodobowy, bezpłatny telefon Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”.

Strony internetowe, np.: www.pokonackryzys.pl czy www.liniawsparcia.pl. Można za ich pośrednictwem porozmawiać przez czat internetowy lub uzyskać odpowiedzi na pytania drogą e-mailową.

(KWP w Lublinie/aj)

Powrót na górę strony