Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust zatrzymany

Data publikacji 07.08.2019

Z oszukiwania i wyłudzania pożyczek miał uczynić stałe źródło dochodu. Wpadł, gdy cyberkryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu monitorowali sieć. 33-latek miał oszukać ponad 80 osób oraz wyłudzić ponad 300 tys. złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W lipcu (25.07.2019) cyberkryminalni z Opola weszli do jednego z mieszkań w Gdańsku. Tam zatrzymali sprawcę. To wynik śledztwa policjantów zwalczających przestępczość w sieci. Wszystko zaczęło się od podejrzanych operacji w internecie. Funkcjonariusze monitorujący sieć zwrócili uwagę na pewne nieścisłości i nieprawidłowości przy internetowych operacjach. Tak po nitce do kłębka policjanci ustalili przestępczy proceder 33-latka.

Mężczyzna pod pozorem oferty pracy zamieszczanych na forach internetowych wyłudzał dane osobowe. Następnie używał ich do zakładania rachunkach bankowych oraz kont na portalach aukcyjnych. Korzystając z nich, wyłudzał pożyczki i kredyty.

Śledczy ustalili, że 33-latek miał założyć blisko 90 kont i oszukać ponad 80 osób. Dodatkowo uczynił z tego przestępczego procederu źródło utrzymania. Jak szacują policjanci, straty poszkodowanych to ponad 300 000 złotych. Mężczyzna miał również usiłować wyłudzić kolejne 500 tys. złotych. Policjanci przyznają, że sprawa ta ma charakter rozwojowy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Opolu/aj)

Powrót na górę strony