Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zabezpieczyli prawie 6,7 kg narkotyków

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, działając wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Fabryczna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zaczęło się od kontroli pojazdu, w której trakcie ujawniono sporą ilość marihuany i amfetaminy. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli kolejne narkotyki. W sumie zabezpieczono ponad 6,7 kg środków odurzających. W trakcie akcji policjanci odnaleźli też rower, który jak się okazało, został utracony na terenie Koszalina.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komisariatu Fabryczna zatrzymali osobę podejrzaną o przestępstwa narkotykowe. Zajmujący się tą sprawą policjanci na podstawie zgromadzonych informacji ustalili samochód, którym poruszał się mężczyzna przewożący znaczną ilość środków odurzających. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a także ewentualną możliwość, że kierowca może podjąć próbę ucieczki, funkcjonariusze biorący udział w akcji wyczekali na najbardziej dogodną sytuację do jego schwytania. W jednej z podwrocławskich miejscowości obserwowane auto przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zostało zatrzymane do kontroli. 42-latek siedzący za kierownicą był kompletnie zaskoczony takim obrotem sprawy. Po kilku chwilach informacje policjantów biorących udział w działaniach się potwierdziły. W trakcie przeszukania pojazdu znaleźli oni w reklamówce znaczną ilość amfetaminy oraz marihuany. W aucie znajdowały się również pieniądze w kwocie blisko 6,5 tysiąca złotych.

Kontynuując działania funkcjonariusze przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny ujawniając kolejne środki odurzające w postaci tabletek extasy, amfetaminy i marihuany, a także elektroniczne wagi służące do porcjowania. Ponadto sprawdzili użytkowany przez niego garaż, gdzie znaleźli rower, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach, został utracony na terenie Koszalina.

Łączna ilość amfetaminy, jaka została zabezpieczona w tej sprawie to prawie 3,5 kg tego narkotyku. W przypadku ecstasy ilość zabezpieczonej substancji to 883 sztuki tabletek i proszku o łącznej wadze blisko 2 4 kg. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono również ponad 800 gramów marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec 42-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co zatrzymany mężczyzna zamierzał z nimi zrobić. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.92 MB)

Powrót na górę strony