Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie trzech tirów na DK 8 – kierowca jednego z nich stracił prawo jazdy. Policjanci apelują o rozwagę

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci z Ząbkowic Śląskich apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Jak niebezpieczne może być omijanie innego pojazdu przekonali się kierowcy w Bardzie. Doszło tam do zderzenia 3 samochodów ciężarowych, co spowodowało zablokowanie drogi na kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Bądźmy ostrożni na drodze i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia 2019 roku ok. godz. 16.30 w Bardzie. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą omijał  inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna kierując się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący renault obywatel Czech próbował hamować, lecz w pewnym momencie auto wpadło w poślizg. Doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Dodatkowo za volvo jechał jeszcze kolejny samochód ciężarowy volvo, który również uderzył w stojące na drodze tiry. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Droga krajowa numer 8 była zablokowana przez kilka godzin, co w dużym stopniu utrudniało podróż między Kłodzkiem a Ząbkowicami Śląskimi. Kierowcy volvo 56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy.

Według policjantów kierowca zawodowy nie może popełniać tak rażących wykroczeń i dlatego do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Sąd może w takim przypadku orzec zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Trzeci z kierowców – również mieszkaniec powiatu chodzieskiego za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Policjanci ponownie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W tym przypadku niewiele brakowało, aby doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.56 MB)

Powrót na górę strony