Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci z Łodzi zatrzymali po krótkim pościgu nietrzeźwego 34-latka, który chwile wcześniej z dużym impetem uderzył w ich radiowóz. Jak się okazało kolizji z jego winy i uszkodzonych pojazdów było więcej. Sprawca usilnie próbował uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymując się po kolejnych stłuczkach.

Wczoraj (06.08.2019) około godziny 15.15 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pojechali na ul. Krokusową, gdzie mieli znajdować się uczestnicy kolizji drogowej. Funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwy 34-letni kierujący peugeotem jadąc ul. Krokusową podczas wyprzedzania nie zachował bezpiecznego odstępu, uderzył w bok forda, który popchnięty wpadł na siatkę zabezpieczającą roboty drogowe. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i z dużą siłą uderzył w jadący z przeciwka radiowóz. Rajd zakończył na znaku drogowym.

Kierujący porzucił pojazd i próbował uciec pieszo, co skutecznie uniemożliwili mu policjanci z uszkodzonego radiowozu. Po chwili na miejscu pojawił się jeszcze jeden poszkodowany, który oświadczył, że kilka minut wcześniej ten sam sprawca jadąc ul. Rokicińską na wysokości ul. Puszkina uderzył w tył jego nissana i odjechał nie pozostawiając swoich danych. Kierujący po stłuczce cały czas jechał za nim, próbując go zatrzymać. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga udzieliła uczestnikom zdarzenia pomocy medycznej, na szczęście były to jedynie powierzchowne obrażenia niezagrażające zdrowiu i życiu oraz niewymagające dalszej hospitalizacji.

Badanie sprawcy karambolu wykazało około promila alkoholu w jego organizmie, pozostali uczestnicy byli trzeźwi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Łodzi.

(KWP w Łodzi/aj)

  • Zdjęcie przedstawia dwa radiowozy, pierwszy z nich uczestniczył w kolizji.
  • Uszkodzony policyjny radiowóz.
  • Uszkodzony samochód osobowy.
  • Uszkodzony samochód osobowy.
  • Na pierwszym planie znajduje się policyjny radiowóz. W tle stoi samochód ciężarowy.
Powrót na górę strony