Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym i ENA zatrzymany w Wielkiej Brytanii

Data publikacji 08.08.2019

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zakończyli poszukiwania za 28-letnim mężczyzną. Był on poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Podejrzany jest o rozbój oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Niebawem zostanie przekazany polskim organom ścigania i osadzony w areszcie śledczym.

Od 4 lat mieszkaniec Koszalina był poszukiwany, a podstawą, która uruchomiła całą procedurę było wydanie przez Sąd listu gończego. Kryminalni z KWP w Szczecinie  prowadząc działania  ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie jednej z miejscowości w Wielkiej Brytanii.

Informację taką przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i nawiązywali współpracę z oficerem łącznikowym w Londynie.

Mając już pewność gdzie przebywa 28-latek, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych. W ubiegłym tygodniu przy współpracy z polskim funkcjonariuszem delegowanym do Policji Metropolitarnej w ramach programu Nexus  zatrzymano poszukiwanego 28-latka, który całkowicie zmienił swój wizerunek a ponadto posługiwał się fałszywymi danymi.

Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych mężczyzna zostanie sprowadzony konwojem policyjnym do Polski i osadzony w Areszcie Śledczym.

Teraz najbliższe kilka lat spędzi w polskim więzieniu. Nie jest wykluczone, że odpowie też za inne czyny karalne, których się dopuścił.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony