Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów uratowała życie młodej kobiecie

Data publikacji 08.08.2019

Dwaj szczycieńscy policjanci dzięki swojej spostrzegawczości oraz posiadanym umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy, uratowali życie młodej kobiecie. 30-latka próbowała odebrać sobie życie.

Wczoraj około godziny 12.30 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że 30-letnia kobieta chce targnąć się na życie. Policjant natychmiast skierował na miejsce patrol w składzie: sierż. Maciej Wadas oraz sierż. Adrian Kossakowski. Podczas patrolowania miejsca, gdzie kobieta może przebywać funkcjonariusze zauważyli przy pniu drzewa sylwetkę osoby w pozycji półsiedzącej. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do kobiety, zdejmując pasek z jej szyi. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Z uwagi na słabo wyczuwalny puls kobietę ułożono w pozycji bocznej ustalonej i do czasu przyjazdu ratowników monitorowano jej funkcje życiowe.

W takich sytuacjach, w których policjanci ratują ludzkie życie, liczy się szybkie, profesjonalne działanie. Każdemu takiemu zdarzeniu towarzyszą duże emocje, ale jak mówią sami policjanci, adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga skoncentrować się na działaniu. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale jednocześnie radość i satysfakcję, że zdążyli i pomogli drugiemu człowiekowi.

(KWP w Olsztynie/aj)

Powrót na górę strony