Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla legnickich policjantów za uratowanie ludzkiego życia

Data publikacji 08.08.2019

Legnickich policjantów odwiedziła rodzina poszkodowanego w wypadku mężczyzny, aby podziękować za okazaną pomoc. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sierż. Jowita Malchar i st. sierż. Łukasz Brzumowski, widząc wypadek drogowy na autostradzie A 4 i unoszące się kłęby dymu, natychmiast podjęli działania ratownicze i wynieśli mężczyznę z auta. Po minucie doszło do wybuchu i samochód stanął w płomieniach.

Do zdarzenia doszło w piątek (02.08.2019) na autostradzie A4. Policjanci w trakcie przejazdu wiaduktem nad autostradą zauważyli wypadek drogowy i unoszące się kłęby dymu z jednego z pojazdów. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sierż. Jowita Malchar i st. sierż. Łukasz Brzumowski natychmiast ruszyli z pomocą i wspólnie z innymi uczestnikami ruchu drogowego wynieśli mężczyznę z auta i przenieśli go w bezpieczne miejsce. Niespełna minutę później doszło do wybuchu i samochód stanął w ogniu.

Policjanci do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego monitorowali czynności życiowe kierującego lawetą oraz zaopatrzyli jego rany.

Wczoraj rodzina uratowanego mężczyzny przyjechała do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, by spotkać się i podziękować policjantom za ich wzorową postawę, a Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy – podinsp. Przemysławowi Laskowskiemu oraz Naczelnikowi Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy – kom. Stanisławowi Dwojakowi pogratulować tak wzorowych i oddanych służbie funkcjonariuszy.

(KWP we Wrocławiu/aj)

  • Na zdjęciu ojciec poszkodowanego dziękuje policjantom za uratowanie życia jego syna.
  • Na zdjęciu żona puszkowanego w wypadku dziękuje policjantom.
  • Na zdjęciu ojciec poszkodowanego dziękuje policjantom za uratowanie życia jego syna.
Powrót na górę strony