Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczął zbierać nakrętki, by pomóc dziecku choremu na pęcherzykowe oddzielanie się naskórka

Data publikacji 08.08.2019

Sierż. Szymon Popiel z Radomia zaczął zbierać nakrętki, by w ten sposób wesprzeć Krzysia Czupryna z Radomia, który jest chory na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Miesięczny koszt leczenia dziecka to kwota kilku tysięcy złotych. Pudełka, do których można wrzucać nakrętki są już w kilku wydziałach KWP oraz KMP w Radomiu.

Krzysio od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę EB – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jest to najboleśniejsza choroba na świecie. Rani go dotyk, ubranka, zabawki, a nawet jedzenie. Miesięczny koszt leczenia dziecka to kwota kilku tysięcy złotych.

Sierż. Szymon Popiel z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu postanowiła pomóc choremu dziecku. Robi to już prywatnie od dłuższego czasu, a teraz postanowił w tę pomoc zaangażować kolegów z wydziału. Za zgodą przełożonych ustawił pudełka na nakrętki. Stoją w kilku wydziałach KWP zs. w Radomiu oraz przy wejściu do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Policjanci i pracownicy obu komend napełnili już pudła kilka razy.

Wszelkie informacje, jak pomóc choremu dziecku z Radomia można znaleźć tutaj.

(KWP zs. w Radomiu/aj)

  • Umundurowany policjant z pudełkiem nakrętek.
  • Zebrane plastikowe nakrętki.
  • Pudełko z plastikowymi nakrętkami.
  • Informacja o akcji pomocy  dla chorego dziecka
Powrót na górę strony