Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 08.08.2019

Dyżurny KPPL Warszawa Okęcie w czasie wolnym od służby zatrzymał w okolicach Strykowa nietrzeźwego kierowcę hyundaia. Funkcjonariusz wezwał miejscowych stróżów prawa, następnie uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Mężczyzna prowadził samochód mając 2,7 promila w organizmie. Dzięki reakcji policjanta prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

Wczoraj (07.08.2019) około godziny 17.10 dyżurny z lotniskowego komisariatu podczas jazdy na wakacyjny wypoczynek zauważył na autostradzie A1 w okolicach Strykowa podejrzanie poruszający się pojazd marki hyundai, który co jakiś czas zjeżdżał na pobocze drogi lub na sąsiedni pas ruchu. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił miejscowych policjantów o zaistniałej sytuacji i jechał dalej za pojazdem. W związku z tym, iż zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego policjant zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusz wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez miejscowych stróżów prawa potwierdziło podejrzenia policjanta. Kierujący miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie prowadzili swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Apelujemy również do osób towarzyszących, pasażerów, świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić samochód.

(KSP/aj)

Powrót na górę strony