Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za wyłudzenie 6 milionów złotych zatrzymany przez policyjnych "łowców głów"

Data publikacji 09.08.2019

Policjanci z Wrocławia na co dzień zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Zatrzymany ma na swoim koncie 6-milionowe wyłudzenia na szkodę różnych banków i podmiotów gospodarczych. Wpadł, gdy postanowił wrócić do Polski.

Zakrojone działania o charakterze operacyjnym przeprowadzone przez funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania ukrywającego się od dwóch lat mężczyzny, poszukiwanego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ma on na swoim koncie liczne oszustwa na szkodę wielu banków oraz podmiotów gospodarczych. Poszukiwany doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie ponad 6 milionów złotych. Jego działanie polegało na przedkładaniu w bankach podrobionych zaświadczeń o zarobkach i zaciąganiu pożyczek przez współpracujące z nim osoby. Ze względu na to, że poszukiwany m.in. ukrywał się na terenie Niemiec, wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

W pewnym okresie poszukiwań sprawą zajęli się „wrocławscy łowcy głów” z Wydziału Kryminalnego dolnośląskiej komendy, którzy poprzez wytężoną pracę operacyjną zdołali ustalić, kiedy poszukiwany powrócił na teren Polski oraz namierzyć jego aktualne miejsce pobytu, w którym następnie został zatrzymany. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością funkcjonariuszy.

Za popełnione czyny ma on do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności oraz został tymczasowo aresztowany jako osoba podejrzana o popełnienie kolejnych oszustw.

(KWP we Wrocławiu/aj)

Powrót na górę strony