Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wdzięczni rodzice podziękowali policjantom za pomoc

Data publikacji 09.08.2019

Kilka dni temu do redakcji Expressu Bydgoskiego zgłosiła się bydgoszczanka, która chciała podziękować policjantom, którzy niemal rok temu pomogli jej i partnerowi w szybkim dotarciu do szpitala. Dzięki temu ich synek bezpiecznie przyszedł na świat pod opieką personelu medycznego. W minioną środę (07.08.2019) rodzina podziękowała za to bydgoskim policjantom.

Do zdarzenia doszło niemal rok temu (20.08.2018) około godziny 10.00 w Bydgoszczy. Policjanci z bydgoskiej „drogówki” pełnili służbę w rejonie ulicy Kamiennej, gdy zostali poproszeni, przez zdenerwowanych rodziców dziecka, o pomoc. Okazało się, że w każdej chwili na świat może przyjść ich syn, gdyż poród wchodził w fazę końcową i dlatego muszą pilnie dotrzeć do szpitala.

Policjanci natychmiast zakończyli prowadzone w tym momencie czynności związane z kontrolą pojazdu, powiadomili o tej sytuacji swojego dyżurnego, a następnie na sygnałach świetlnych i dźwiękowych bezpiecznie eskortowali małżeństwo szpitala. Dzięki temu na miejscu w szpitalu czekał już personel, który zaopiekował się rodzącą kobietą. Chwilę później na świat przyszedł syn małżeństwa.

Okazało się, że pomocy udzielali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Adam Gulczyński oraz sierż. szt. Bartłomiej Jakielewicz, wówczas funkcjonariusz bydgoskiej komendy, który aktualnie służy w Regionalnym Centrum Informatyki w Bydgoszczy.

W minioną środę (07.08.2019) wzruszeni i wdzięczni za pomoc rodzice wraz z rocznym już synkiem i jego starszym bratem przyjechali do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, by osobiście, w obecności Komendanta Miejskiego Policji insp. Krzysztofa Stefaniaka, podziękować policjantom za okazaną pomoc i szybką reakcję. Jak podkreślała matka chłopca, gdyby nie pomoc policjantów z pewnością urodziłaby syna w aucie.

(KWP w Bydgoszczy/aj)

  • Asp. szt. Adam Gulczyński wręcza drobny upominek chłopcu.
  • Chłopiec ogląda policyjną maskotkę, która dostał w prezencie. Przyglądają się tmu wszyscy zgromadzeni.
  • Rodzice dziękują asp. szt. Adamowi Gulczyńskiemu
  • Uczestnicy spotkania podczas  rozmowy w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy
  • Uczestnicy spotkania
  • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania
Powrót na górę strony