Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich, z której można było uzyskać narkotyki warte ok. 130 tys. złotych

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci z Kłodzka zlikwidowali uprawę konopi indyjskich znajdującą się na terenie powiatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 krzewów konopi indyjskich. Tym samym zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 130 tys. złotych. Teraz podejrzani za swoje czyny odpowiedzą karnie.

Funkcjonariusze Policji i Służby Celno-Skarbowej w Kłodzku na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o prowadzenie uprawy konopi indyjskich.

Z uzyskanych wcześniej przez policjantów informacji wynikało, że 52-letni mężczyzna wraz ze swoim 33-letnim kolegą na terenie powiatu kłodzkiego prowadzi uprawę marihuany. Funkcjonariusze ujawnili w kompleksie leśnym uprawę konopi indyjskich blisko 200 krzewów, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Jak się okazało funkcjonariusze zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 130 tys. złotych. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych 52-latka funkcjonariusz ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez znaków akcyzy o wartości rynkowej ok. 3600 złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, z których można byłoby uzyskać znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP we Wrocławiu/aj)

Powrót na górę strony