Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej samochodów w rękach Policji

Data publikacji 12.08.2019

Zabrzańscy kryminalni współpracując z policjantami z Katowic zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież 3 samochodów. Ford Mustang i dwa volkswageny o łącznej wartości blisko 120 tysięcy złotych zostały odzyskane przez funkcjonariuszy. Grozi mu 10 lat więzienia. Zatrzymanie mężczyzny jest kontynuacją sprawy zlikwidowania przez policjantów "dziupli" samochodowej.

W lipcu informowaliśmy o zlikwidowaniu przez policjantów "dziupli" samochodowej na terenie Zabrza. Kryminalni wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość samochodową z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odzyskali wtedy 4 samochody pochodzące z kradzieży oraz znaleźli kilkaset części samochodowych z celowo zatartymi numerami identyfikacyjnymi.

Dalsze czynności operacyjne w tej sprawie i rzetelna praca policjantów z Zabrza i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pozwoliła na zatrzymanie 39-latka, któremu zabrzańscy śledczy przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem trzech samochodów. Ford Mustang, Volkswagen Caddy i Volkswagen Sirocco o łącznej wartości blisko 120 tysięcy złotych zostały odzyskane. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/aj)

Opis filmu: Film przedstawia policjanta, który prowadzi zatrzymanego.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.75 MB)

Powrót na górę strony