Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali parę żeglarzy

Data publikacji 12.08.2019

Piotrkowscy policjanci z komisariatu wodnego w Barkowicach pomogli dwóm osobom żeglującym po Zalewie Sulejowskim. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego wpadli do wody, po tym jak ich łódź wywróciła się na silnym wietrze.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (09.08.2019) około godziny 15.30. Funkcjonariusze podczas patrolowania zbiornika wodnego zauważyli na środku tafli przewrócony jacht żaglowy. Okazało się, że z uwagi na silny wiatr łódź przewróciła się, a osoby wpadły do wody. Policjanci natychmiast zareagowali. Zabrali na pokład policyjnej łodzi kobietę i mężczyznę. Oboje byli zmarznięci, zdenerwowani i zmęczeni. Zarówno 57-latka, jak i jej mąż nie wymagali hospitalizacji. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze. Policjanci przetransportowali parę na brzeg, a ich żaglówkę odholowali. Na tym interwencja policjantów z wodnego komisariatu się zakończyła.

Szybkość, determinacja i doświadczenie to z pewnością cechy funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie. Jednak, aby uniknąć podobnych wypadków, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Woda jest żywiołem i nie wolno jej lekceważyć.

(KWP w Łodzi/aj)

  • Na zdjęciu znajduje się policyjna łódź.
  • Na zdjęciu znajduje się policyjna łódź.
  • Na zdjęciu znajduje się policyjna łódź.
Powrót na górę strony