Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie wyłudzeń ponad 1,2 mln zł na szkodę blisko 200 klientów jednego z banków

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości namierzyli młodego mężczyznę podejrzanego o udział w procederze polegającym na wysyłaniu fałszywych powiadomień do klientów jednego z banków. W ten sposób sprawcy uzyskiwali dane dostępowe do ich kont, z których następnie wyprowadzane były środki pieniężne. Wobec zatrzymanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 23-latka podejrzanego o udział w grupie mającej na swoim koncie szereg wyłudzeń na szkodę klientów jednego z banków. Jak wynika z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, mężczyzna zamieszany był w proceder polegający na wysyłaniu do różnych osób fałszywych powiadomień, dzięki którym sprawcy uzyskiwali dostęp do ich kont bankowych, skąd następnie wyprowadzali środki pieniężne, przeprowadzając nieuprawnione transakcje. Ofiarami oszustów padło blisko 200 osób. Straty powstałe w tej sprawie oszacowane zostały na kwotę ponad 1,2 mln złotych na szkodę banku oraz jego klientów.

Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec 23-latka na okres 3 miesięcy. To już kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności związane z przestępczym procederem. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony