Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zabójstwo usłyszeli zarzuty

Starogardzcy policjanci doprowadzili do swojej jednostki dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzani o zabójstwo. Nad ich zatrzymaniem pracowali doświadczeni funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli materiał dowodowy oraz sprawdzili dziesiątki informacji w tej sprawie. Mieszkańcy Kociewia usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Za zbrodnię kodeks karny przewiduje karę dożywotniego więzienia.

Do zabójstwa doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia br. Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Starogardu Gdańskiego znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujący się w pobliżu patrol, który potwierdził otrzymaną informację. Do akcji natychmiast wkroczyli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy ustalili personalia denata, którym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

Do sprawy zaangażowani zostali najbardziej doświadczeni policjanci miejscowej jednostki oraz funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej. Wszystkie czynności były wykonywane w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę. Jedna z przyjętych wersji zdarzenia wskazywała na zabójstwo. Oględziny mieszkania, analiza zabezpieczonych śladów oraz przeprowadzone przez mundurowych czynności operacyjne przyczyniły się do wytypowania podejrzanych. Już po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci zatrzymali 19 i 33-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił sądowi na tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pobytu w więzieniu.

(KWP w Gdańsku/aj)

 

 

  • Na zdjęciu znajduje się policyjny radiowóz.
  • Na pierwszy planie widać  policyjną niebieską taśmę, w tle znajduje się budynek.
  • Na pierwszym planie znajduje się policjant, który stoi tyłem. W tle widać budynek oraz trampolinę.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
Powrót na górę strony