Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolarska pasja policjanta

Data publikacji 13.08.2019

Nadkom. Artur Wojtowicz - dyżurny z komendy powiatowej w Sanoku, od wielu lat uprawia sport. Jego ogromną pasją jest piłka nożna, którą z powodu kontuzji zamienił na kolarstwo. Osiąga coraz większe sukcesy i bierze udział w wielu wyścigach rowerowych. Z powodzeniem łączy wymagające treningi z niełatwą policyjną służbą. Na swoim koncie ma wiele medali z wyścigów regionalnych.

Nadkom. Artur Wojtowicz zajmuje się sportem od wielu lat. Poczałkowo jego ogromną pasją była piłka nożna. Wielokrotnie reprezentował sanocką policję na turniejach halowej piłki nożnej. Występował również jako reprezentant województwa podkarpackiego w tej dziedzinie sportu. Niestety kontuzja uniemożliwiła dalszą grę w drużynie.

Kilka lat temu Artur Wojtowicz rozpoczął swoją przygodę z kolarstwem. Początkowo były to własne, mało wymagające i krótkie trasy. Dziś dziennie pokonuje kilkadziesiąt kilometrów; miesięcznie ponad 1,5 tysiąca km. Coraz częściej bierze udział w wyścigach o charakterze lokalnym, przymierzając się do udziału w dłuższych i trudniejszych zmaganiach. Ogromną przyjemnością są dla niego górskie wyścigi. Ostatnimi jego sukcesami są: drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w 7-kilometrowym wyścigu Przełomy Wisłoka oraz 11-kilometrowy wyścig Najszybsze Ciacho 2019, w którym zwyciężył. Obydwa wyścigi odbyły się końcem lipca br. Teraz trenuje do kolejnych zawodów kolarskich.

Nadkom. Artur Wojtowicz w Policji pełni służbę od 25 lat. Obecnie jest dyżurnym w sanockiej komendzie. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach i w rożnych wydziałach. Swoją sportową pasję godzi z policyjną służbą. Trenuje i na bieżąco startuje w rożnych wyścigach.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych, startu w wymarzonym wyścigu i spełnienia w pracy zawodowej.

 

 • Na zdjęciu zwycięzcy wyścigu Najszybsze Ciacho 2019- nadkom. Artur Wojtowicz w środku
  Zwycięzcy wyścigu Najszybsze Ciacho 2019, A. Wojtowicz w środku, źródło: facebook.com/ Sanockie Wyścigi Rowerowe
 • Na zdjęciu rowerzyści biorący udział w wyścigu, A. Wojtowicz z prawej.
  Wyścig Najszybsze Ciacho 2019, A. Wojtowicz z prawej, źródło: facebook.com/ Sanockie Wyścigi Rowerowe
 • Na zdjęciu A. Wojtowicz w trakcie służby
  nadkom. Artur Wojtowicz w trakcie służby
 • Na zdjęciu drużyna KPP Sanok w halowej piłce nożnej
  Foto: archiwum KWP Rzeszów
 • Reprezentacja sanockiej komendy w halowej piłce nożnej.
  Foto: archiwum KWP Rzeszów
Powrót na górę strony