Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali mężczyznę przygniecionego przez budynek

Data publikacji 13.08.2019

Dzielnicowi z III Komisariatu Policji KMP w Łodzi pomogli mężczyźnie, który został przygnieciony przez zawaloną konstrukcję lokalu handlowego. Dzięki zaangażowaniu policjantów i przypadkowych przechodniów uniknięto tragedii. 31-letni mężczyzna z obrażeniami nogi i głowy trafił do szpitala. Obecnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

12 sierpnia 2019 roku około godziny 10:25 funkcjonariusze z I Rewiru Dzielnicowych III Komisariatu KMP w Łodzi pełnili służbę obchodową na terenie osiedla mieszkaniowego Retkinia. Będąc w okolicach skrzyżowania ulic Komandorskiej i Falistej, policjanci zostali zaalarmowani przez nieznaną kobietę, że w pobliżu zawaliła się konstrukcja lokalu handlowego. Młody mężczyzna, który wcześniej rozbierał ten budynek miał zostać uwięziony pod rumowiskiem. Policjanci natychmiast podbiegli do wskazanego im miejsca i z pomocą przypadkowych przechodniów podnieśli elementy zawalonego lokalu, a następnie podtrzymywali konstrukcję dachu pod którą utknął pracownik. Stróże prawa rozmawiali z uwięzionym i podtrzymywali go na duchu. Po przyjeździe zastępu Straży Pożarnej dysponującej specjalistycznym sprzętem, mężczyzna został uwolniony.

(KWP w Łodzi/ mw)

  • elementy zawalonej konstrukcji pawilonu handlowego
  • dwa oznakowane radiowozy Policji oraz wydzielone miejsce (taśmami policyjnymi) , gdzie znajdują się elementy zawalonej konstrukcji pawilonu handlowego
  • oznakowany radiowóz policji i fragment zawalonej konstrukcji obiektu handlowego">
Powrót na górę strony