Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista w mieście jechał z prędkością 132 km/h. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 14.08.2019

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 57-letniego motocyklistę, który w mieście pędził z prędkością 132 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Przekroczył prędkość o 82 km/h. Dodatkowo został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

4 sierpnia br. policjanci pełniąc służbę na Alei Solidarności w Jeleniej Górze, około godziny 10.20 zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku Wrocławia z dużą prędkością. Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał 132 km/h, a na ograniczeniu 80 km/h, miernik wskazał prędkość 146 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

W związku obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych, na jego konto trafiło również 10 punktów karnych. Mężczyzna tłumaczył, że wraca ze zlotu motocykli, który odbył się w Karpaczu i spieszy się do rodziny.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Od początku roku tylko jeleniogórscy policjanci zatrzymali blisko 500 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym. Pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale też o innych uczestnikach ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu/aj)

 

Opis filmu: Film przedstawia nagranie przekroczenia prędkości przez motocyklistę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.1 MB)

Powrót na górę strony