Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włodawa: Policjanci wracając ze służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 14.08.2019

Zdecydowana reakcja policjantów w czasie wolnym od służby z komendy we Włodawie pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego i zapobiegnięcie tragedii z jego udziałem. Wczoraj troje policjantów wracających po służbie do domu zatrzymało 20-latka, który kierował volkswagenem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjantka Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie w czasie wolnym od służby jadąc prywatnym samochodem zauważyła poruszającego się w tym samym kierunku kierującego pojazdem marki Volkswagen. Jego tor jazdy wskazywał, że osoba kierująca może znajdować się po działaniem alkoholu lub pod wpływem innych substancji działających podobnie do alkoholu. Z uwagi na zagrożenie innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariuszka podjęła próbę zatrzymania pojazdu. Pomocy w zatrzymaniu udzielili jej policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie wracający po służbie do domu. Ich zdecydowane i szybkie działanie zapobiegło tragedii na drodze, z uwagi na ruch jaki panował na drodze publicznej. Kierujący, 20-letni mieszkaniec Włodawy wielokrotnie przekraczał oś jezdni co stanowiło realne zagrożenie dla pojazdów poruszających się w przeciwnym kierunku jazdy.

Policjanci zmusili kierowcę do zatrzymania pojazdu i zabrali mu kluczyki od auta uniemożliwiając dalszą jazdę. Natychmiast powiadomili dyżurnego włodawskiej komendy. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, do 5 tys. zł kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

K.Z.P.

Powrót na górę strony
Polska Policja