Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci przekazali Święty Ogień Nadziei

Data publikacji 28.03.2008

Podlascy policjanci wzięli udział w "Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych". Jest to ruch społeczny, którego celem jest podniesienie jakości życia osób niepełnosprawnych intelektualnie, a zwłaszcza zdobywanie środków na organizację olimpiad specjalnych. W biegu wzięli też udział strażnicy miejscy i funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Spod siedziby podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego z pochodnią podpaloną przez wicewojewodę podlaskiego ruszyła sztafeta strzegących prawa. Oprócz policjantów biegli strażnicy miejscy i funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Głównymi ulicami Białegostoku uczestnicy biegu dotarli do hali sportowej technikum rolniczego, gdzie zainaugurowane zostały VII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Tam Święty Ogień Nadziei przekazany został niepełnosprawnym sportowcom.

„Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” to ruch społeczny, który zrodził się w Stanach Zjednoczonych, a do Polski dotarł w latach dziewięćdziesiątych. Jego działalność ma na celu podniesienie jakości życia osób niepełnosprawnych intelektualnie, a zwłaszcza zdobywanie środków na organizację olimpiad specjalnych. Stało się już tradycją, że Święty Ogień Nadziei na obiekt sportowy, gdzie odbywają się Igrzyska Olimpiad Specjalnych, przynoszony jest przez sztafetę Strzegących Prawa.

Powrót na górę strony
Polska Policja