Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świętowali ucieczkę z ośrodka

Data publikacji 28.03.2008

Tomaszowscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu biłgorajskiego, którzy kilka dni temu włamali się do jednego ze sklepów w gm. Susiec. Złodzieje wynieśli 60 butelek wódki, ponad 70 puszek piwa i ponad 300 paczek papierosów. Jak ustalili policjanci, chłopcy świętowali ucieczkę dwojga z nich z puławskiego ośrodka wychowawczego.

Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku 16, 17, 18 i 24 lat. Policjanci ustalili, że 16-letni mieszkaniec Biłgoraja wraz ze swoim 17 letnim kolegą z gminy Józefów uciekli z ośrodka wychowawczego w Puławach. Po ucieczce przyjechali do domu 17-latka. Tam razem z jego 18-letnim bratem oraz 24 letnim znajomym wybrali się wieczorem na zabawę taneczną w Ciotuszy Starej. Szybko skończyły im się pieniądze i alkohol. Postanowili więc włamać się do pobliskiego sklepu.

Do środka budynku dostali się wyrywając kratę w oknie wraz z futryną. Złodzieje ze sklepu wynieśli 60 butelek wódki, 75 puszek piwa, 325 paczek papierosów, batony czekoladowe i około 40 złotych. Część łupów zabrali na zabawę, resztę schowali w lesie. Spotkany na zabawie znajomy całej czwórki swoim samochodem zawiózł im łup do domu.

Chłopcy bawiąc się wesoło zapraszali do picia znajomych, sprzedawali nawet skradziony alkohol i papierosy okolicznym mieszkańcom oferując korzystne ceny.

Operacyjne ustalenia policjantów doprowadziły wczoraj do zatrzymania sprawców włamania. Cała czwórka przyznała się do winy. Po usłyszeniu zarzutów dwaj z nich wróciło do domu, pozostała dwójka została przekazana wychowawcom z Puław. Najmłodszym zajmie się sąd dla nieletnich, jego kolegom grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci zajmą się teraz kolegą, który przewiózł im trefny towar a także osobami, które kupowały kradziony towar.

Powrót na górę strony
Polska Policja