Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkie działania policjantów pozwoliły na uratowanie życia kobiety

Data publikacji 16.08.2019

Funkcjonariusze z Wałbrzycha otrzymali informację o próbie samobójczej podjętej przez jedną z mieszkanek. Zareagowali natychmiast, pojawiając się niedługo po zgłoszeniu na miejscu zdarzenia. Dzięki ich spostrzegawczości i determinacji doszło do uratowania życia kobiety.

Policjanci prewencji Komisariatu I w Wałbrzychu w środku nocy otrzymali informację od mieszkającej za granicą kobiety o możliwej próbie samobójczej jej matki. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Drzwi otworzyła im lokatorka, która oświadczyła, że nic złego się nie dzieje. Dziwne zachowanie mieszkanki zaniepokoiło jednak mundurowych. Na stole w kuchni zauważyli oni puste opakowania po różnych środkach psychotropowych. Kobieta wyznała wtedy policjantom, że zażyła kilkadziesiąt tabletek.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego i podjęli natychmiastową decyzję o spowodowaniu u kobiety wymiotów, gdyż zaczęła ona tracić przytomność, a następnie nadzorowali jej czynności życiowe. Okazało się, że wałbrzyszanka mogła zażyć łącznie nawet 50 sztuk środków psychotropowych. Na szczęście zdarzenie zakończyło się odwiezieniem przez ratowników medycznych półprzytomnej kobiety do szpitala, gdzie udzielona została jej dalsza specjalistyczna pomoc medyczna. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Wałbrzycha nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony